Menu Zavřeno

Běhání „ploužení“

Každoroční běžecký závod jednotlivců pro všechny sportovně založené nadšence (hobby i profi).

Kde se celá akce odehrává

Obec Kozárov (rozhledna Babylon), přesněji na západním úbočí vrchu “ Babylonu“ na Českomoravské vrchovině, v krásném kopcovitém terénu s dalekými výhledy a s nadmořskou výškou 650 m.

Kdy se běží

Den české státnosti.. to je ten správný čas na již tradiční běžecký závod KOZÁROVSKÁ SEDMA, který se těší velké popularitě mezi účastníky a návštěvníky tohoto krásného závodu. Přijďte si s námi zaběhat a oslavit tento státní svátek pohybem. Tak nezapomeňte a zapište si termín konání vždy 28.9.

Na co se můžete těšit

Čeká nás pohyb, rychlost, tep srdce, euforie, čirá radost z běhu… KOZÁROVSKÁ SEDMA – ploužení v nitru jedinečné krajiny, která Vás donutí se vracet zpět a přemýšlet.
Pro účastníky je připraveno 7 km trasy, která je přehledně vyznačená pro snadnou orientaci při běhu v terénu.
Start i cíl je v těsné blízkosti rozhledny Babylon. Během závodu zdoláte celkové převýšení 85 m, kde nejnižší část trasy je ve výšce 570 m n. m. a nejvyšší bod trasy vede přes nadmořskou výšku 655 m.
Okruh se skládá z polních prašných cest, zpevněných asfaltových povrchů a také zatravněných ploch. Po uběhnutí 4,7 km je pro běžce připraveno malé občerstvení, které nakopne k podání lepších výkonů, nebo minimálně svlaží ústa.
Po doběhnutí do cíle je všem registrovaným účastníkům závodu změřen přesný čas. V průběhu celého dne je pro Vás také připraven doprovodný program, kde si každý přijde na své.
Po vypršení časového limitu závodu je připraveno slavnostní vyhodnocení a předání cen. Občerstvení v areálu rozhledny je samozřejmostí. Nudit se zde rozhodně nebudou ani ti nejmenší z vás.
Tak neváhejte a přijďte si s námi užít další ročník. Poběžíme v lůnu přírody uprostřed luk a lesů, budeme moci sledovat unikátní výhledy… to je KOZÁROVSKÁ SEDMA -ploužení.

Podrobnější informace o dalším ročníku, nebo jíž uběhnutých ročnících naleznete na našem facebookovém profilu KOZÁROVSKÁ SEDMA

Jak se dostat na START

MHD – Autobus: Linka č. (257)zastávka Kozárov (směr Boskovice – Kozárov)
zastávka Kunčina Ves (směr Boskovice – Kunčina Ves)
zastávka Bedřichov (směr Boskovice – Bedřichov)
zastávka Bedřichov (směr Hodonín u Kunštátu – Bedřichov)
AutomobilemPo asfaltové cestě lze přijet přímo k rozhledně Babylon, kde je pro návštěvníky určená zpevněná parkovací plocha

Co dělat po příchodu

1)Jako první doporučujeme najít registrační místo (uvnitř areálu rozhledny). Na registrační místo se dostavte alespoň 15 minut před zahájením startu.
2) Po provedení řádné registrace dostanete startovní číslo
3) Připněte číslo viditelně na přední část trička. Viditelnost je důležitá, abychom vám mohli správně změřit čas.
4) Start. Na start se dostavte nejpozději 5 minut před vaším závodem.
5) Po proběhnutí cílem bude změřen váš běžecký čas.
6) Po dokončení závodu všech závodících dojde k předávání cen.

Mapa závodu