Menu Zavřeno

Fotbalisti

Fotbalový klub AC Kozárov byl založen v červnu roku 1992. Skládá se jak z hráčů místních, tak i z hráčů přespolních a takhle to trvá do dnes. Domácí zápasy hrajeme na krásném travnatém hřišti na Babyloně.
První mistrovské utkání jsme sehráli 23. 8. 1992 v 10:00 hod. doma s mužstvem Štěchova s výsledkem 1:2 Po první sezóně v základní soutěži a třech sezónách v divizi jih se nám v roce 1995 podařil postup do nejvyšší okresní soutěže první ligy. Hned v naší první sezóně roku 1996 v 1. Lize jsme dokázali skončit na třetím místě. V dalším roce jsme umístění zopakovali a následující rok jsme skončili dokonce druzí. Všechny další ročníky jsme v 1. Lize neskončili hůře, jak na 5. místě, což určitě napovídá o kvalitě místního hráčského kádru. I když se vystřídalo mnoho hráčů, vždy tvořili dobrou partu. Největší úspěchy však přišly až o něco později, kdy kádr vyzrál a podařil se nám husarský kousek. První ligu jsme čtyřikrát po sobě vyhráli a to v ročnících 2008, 2009, 2010, 2011, což se zatím žádnému jinému klubu v historii blanenské malé kopané nepodařilo. K tomuto úspěchu jsme ještě přidali 3 krát vítězství v okresním poháru a to v ročnících 1999, 2008, 2011.

V roce 2010 byl vyhlášen fotbalový klub AC Kozárov jako nejlepší sportovní kolektiv okresu Blansko.

V roce 2012 skončil tým v první lize na čtvrtém místě. Několik starších hráčů ohlásilo ukončení aktivní hráčské kariéry. Nastala hráčská obměna. Místo první ligy jsme však přihlásili jen druhou, ve které jsme zůstali na dalších 7 let. Noví hráči se do týmu dobře zapracovali a protože kvalita místního hráčského kádru byla i nadále na velmi vysoké úrovni, sezónu 2020 zahájil tým AC Kozárov opět v nejvyšší okresní soutěži, kde v 1. lize tým AC Kozárov úspěšně obhajoval přední příčky a setrval zde další tři sezóny. Po dvou dekádách, kdy tým AC Kozárov okupoval nejvyšší příčky první a druhé ligy se hráči rozhodli opustit tyto pozice. Do sezóny 2023 se tak tým AC Kozárov/Babylon přihlásil do 5. ligy kam vstoupil i s drobnou kosmetickou úpravou v názvu pod kterým vystupoval. Sezónu 2024 Tým AC Kozárov zahájí ve 4. lize, kam postoupil po vydařeném ročníku 2023. Všechny tyto změny ovšem nic nemění na tom, že jsme všichni rádi, že můžeme každých 14 dní za kvalitní kopanou do krásného prostředí na Babyloně, kde malý fotbal má své místo a kopaná se hraje i nadále.

Poloha fotbalového hřiště